Stomatologia

Metody leczenia

Opis wybranych metod leczenia:

korony porcelanowe

Dla kogo korony porcelanowe?

  • Jeśli masz koronę z czarnym, metalowym brzegiem...
  • Jeśli masz odbarwiony ząb...
  • Jeśli masz ząb, który wymaga leczenia koroną...
  • Jeśli chcesz zmienić wygląd przebarwionego zęba...
  • Jeżeli chcesz zmienić swój uśmiech...
  • Najlepszym rozwiązaniem są korony porcelanowe. Korona porcelanowa może całkowicie zmienić Twój uśmiech, doskonale maskuje przebarwione lub uszczerbione zęby.

Licówki kompozytowe są podatne na przebarwienia i nie są tak trwałe ale są znacznie tańszym rozwiązaniem oraz są idealne przy małych wadach w uzębieniu, zachowując więcej naturalnej struktury zęba. Wykonuje się je na jednej wizycie w gabinecie. Jest to dobra alternatywa dla licówek porcelanowych.

LAKOWANIE

Uszczelnianie bruzd to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Lak osłania bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Zęby powinno uszczelniać się zaraz po wyrżnięciu całej powierzchni żującej. Przed samym zabiegiem bardzo dokładnie oczyszczamy dane miejsca najlepiej piaskarką. Oczyszczone i osuszone powierzchnie badamy Diagnodentem (laser diagnostyczny wykrywający nawet bardzo wczesną próchnicę czasami nie widoczną gołym okiem). Po tak dokładnym przygotowaniu zębów możemy przystąpić do samego zabiegu lakowania: wytrawiamy 30 sekund, spłukujemy wodą, osuszamy na wytrawioną powierzchnię aplikujemy lak bardzo dokładnie w każdą bruzdę zęba, naświetlamy 40 sekund.

Co pół roku kontrolujemy stan laków w zębach.

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO - POWIERZCHNIE ŻUJĄCE I MIĘDZYZĘBOWE NAJDOKŁADNIEJ OCZYŚCIMY SCALEREM ULTRADŹWIĘKOWYM

Płytka bakteryjna jest wrogiem zarówno zębów jak i dziąseł. Jest to lepka powłoka bakteryjna, która przekształca się w kamień nazębny. Gdy płytka bakteryjna zaatakuje dziąsła może nawet doprowadzić do utraty zębów. Aby tego uniknąć należy, co 6 miesięcy oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym.

Zabieg wykonujemy metodą ręczną (za pomocą kiret) lub mechaniczną przy użyciu specjalnej piaskarki i ultradźwięków. Niezależnie od metody każdy prawidłowo wykonywany zabieg może trwać nawet do 1,5 godziny. Z reguły usuwanie kamienia i osadu w gabinecie nie wymaga znieczulenia, jednak przy dużych złogach gdzie szyjki zębów są mocno odsłonięte dla całkowitego komfortu można dodatkowo znieczulić pacjenta.

Każdy ząb powinien być czyszczony osobno i bardzo dokładnie z każdej strony. Powierzchnie żujące i międzyzębowe najdokładniej oczyścimy piaskarką. Powierzchnie styczne można również przepolerować paskami do polerowania. Na koniec zabiegu całość uzębienia polerujemy za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich tak, aby zostawić powierzchnie zębów bardzo gładkie.

Do dobrze oczyszczonych zębów z kamienia i osadu oraz przy systematycznej i prawidłowej technice codziennego szczotkowania przez pacjenta osad i kamień nie będzie miał tendencji do szybkiego odtwarzania się.

Po zabiegu oczyszczone powierzchnie zębów zabezpieczamy preparatem fluorowym.

WYBIELANIE

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu. Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. W naszych gabinetach stosujemy wszystkie najbezpieczniejsze metody wybielania zębów przy użyciu nakładek (szyn) w które deponuje się preparat wybielający. Proces wybielania nie uszkadza tkanek twardych zęba, . dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów w znacznym stopniu.

Pacjenci mogą wybierać z pośród kilku metod wybielania zębów. Oto one:

Wybielanie w gabinecie

Jest to cykl trzech spotkań w gabinecie, podczas których stosowany jest preparat o wysokim stężeniu Nadtlenku Karbamidu.

Wybielanie kombinowane

Preparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a metoda polega na dwóch fazach
1. faza gabinetowa (jedno lub dwa spotkania po 30 min.)
2. faza domowa (4-5 dni)

WKŁAD

Jest to uzupełnienie zniszczonego zęba, wykonane w laboratorium, poza jamą ustną pacjenta. Ma większą gładkość i twardość od tradycyjnej plomby. Doskonale odtwarza kształt zęba i styk z sąsiednimi zębami. Wiąże ząb od środka zapobiegając złamaniu osłabionych ścian. Polecany zwłaszcza do odbudowy mocno zniszczonych zębów tylnych, bez konieczności wykonywania koron.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.